Waluta AMB | Statystyki

ABB IT Challenge 2013

Ogólna dyskusja o Wydziale Inżynierii Środowiska

ABB IT Challenge 2013

Postprzez MJCC.pl » 2013-05-15, 14:36

8 maja zostały ogłoszone wyniki I etapu konkursu ABB IT Challenge 2013 skierowanego do studentów informatyki i kierunków pokrewnych. Z zadaniem konkursowym zmierzyło się kilkadziesiąt drużyn, w tym studenci z Waszej uczelni. Miło nam poinformować, że wśród 10 zespołów, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu jest zespół Furious składające się ze studentów Waszej Uczelni. Zachęcamy do śledzenia dalszych losów tych zespołów!


Konkurs ABB IT Challenge ma na celu promowanie projektów informatycznych rozwiązujących rzeczywiste problemy współczesnego świata, a motywem tegorocznej edycji jest "zielone miasto". Zadaniem uczestników w I etapie było opisanie pomysłów na poprawę środowiska naturalnego w mieście przy użyciu technologii informatycznych. Studenci mieli dowolność w wyborze obszaru
ochrony, dzięki czemu nadesłane rozwiązania dotykały spraw związanych z segregacją odpadów, natężeniem ruchu samochodowego, a nawet możliwości regulowania temperatury w różnych rejonach miasta. Nadesłane prace zostały ocenione pod kątem innowacyjności, a także możliwości wprowadzenia ich w życie.


Więcej informacji dotyczących konkursu znajduje się na stronie http://www.abb.pl/ITChallenge.
MJCC.pl GENDER_X
offline
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2012-08-20, 17:11
Kasa: 32.00 AMB

Powrót do Ogólnie WIŚ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron