Waluta AMB | Statystyki

Szkolenia z zarządzania dla studentów

subforum o wszystkim

Szkolenia z zarządzania dla studentów

Postprzez azielik » 2018-02-25, 23:28

Witam,
Chodzi mi po głowie taki pomysł Czy być może ktoś z osób na tym forum ma większą wiedzę w uruchamianiu swojego biznesu w sektorze szkoleń adresowanych do studentów? Czasem zadaję sobie pytanie, czy to byłby sensowna nisza rynkowa na biznes? Jakiej liczby handlowców potrzebuje początkująca firma, jaką powinna zakładać kwartalną sprzedaż? Nigdy nie byłam menedżerem (ukończyłam jedynie początkujące szkolenie z zarządzania biznesem ale bardzo dawno), mam śladowe doświadczenie w finansach (tu to już nawet szkolenie nic nie da - nie czuję się analitykiem od liczb ;-). I ciekawa jestem co sądzą osoby bardziej doświadczone? Czy gra ma sens? Czy to może być przygoda i zabawa? Nie robiłam nigdy w życiu tego typu symulacji.
Kręci mnie to, bo darzę spora sympatią życie studenckie, ale za diabła nie wiem jak taki biznes otworzyć - od uruchomienia firmy do zarządzania sprzedażą i logistyką czy HR włącznie ;-)
Chodzi mi też po głowie, czy może miałoby to sens poszukać sobie jako partnera dobrego menedżera z tej branży – do wymyślenia strategii i takiego bieżącego zarządzania firmą i pracownikami? Ale czy jest sens z kimś z kim nie pracowałam wcześniej prowadzić firmę… samo negocjowanie udziałów chyba mnie trochę przerasta.
Czasem kiedy się zastanawiam, że osobiście mam być menedżerem to przypomina mi się pewna ze scen z filmu „Wyjazd integracyjny” – kierownik, który się odjazdowo kompromituje przed zespołem – i nie wiem czy ja nie mam za miękkie serce na tego typu zabawy.
Może jest na forum ktoś kto ma firmę i się wypowie – bo mam zamiar nareszcie zmienić pracę na ta wymarzoną.
A może przypadkiem ktoś na tym forum może zarekomendować jakieś mądre szkolenie z zarządzania i zakładania biznesu w tej branży?
pozdrawiam wszystkich na forum ;-)

Kasa: 25.00 AMB
Wydział: Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej

przygarbiop

Postprzez przygarbiop » 2018-03-26, 12:57

Chętnie skorzystam z tego szkolenia ;)
przygarbiop GENDER_M

Kasa: 11.00 AMB
Wydział: Wydział Inżynierii Lądowej
Typ studiów: II stopnia - dzienne

Powrót do Forum Romanum